Відкрито перший в Україні завод з виготовлення штучного покриття для спортмайданчиків

//Відкрито перший в Україні завод з виготовлення штучного покриття для спортмайданчиків

У Бориспільському районі Київської області було відкрито перший в Україні вітчизняний завод із виробництва високотехнологічного штучного покриття для мультиспортивних майданчиків та професійних футбольних полів найвищого світового рівня. Компанія «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ» була генеральним проектувальником та генпідрядником цього масштабного об’єкта. На замовлення дочірнього підприємства Федерації Футболу України ТОВ «ФФУ Продакшн» фахівці «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ» спроектували та виконали будівельно-монтажні роботи обладнання виробничих ліній штучного футбольного газону.

Потужності нового заводу дозволяють виготовляти більше 700 000 квадратних метрів штучного покриття на рік, що прирівнюється до майже 100 повнорозмірних футбольних полів або більше 700 майданчиків формату 42х22 м.  При цьому є можливість збільшити потужність виробництва до 2 000 000 квадратних метрів штучного покриття на рік.

Виробництво штучного трав’яного покриття – процес трудомісткий і відбувається у два етапи: прошивання підоснови ниткою та обробка основи прошитого покриття латексом.

Прошивання підоснови виконується за принципом роботи звичайного ткацького верстату. Для одночасного пробивання нитки по всій довжині рулону використовується сотня голок, до кожної голки подається нитка з окремої котушки. Ткацька машина оснащена шафою керування, що дозволяє виставляти крок прошивання та довжину нитки, яка залишається в основі після обрізання.

Основа та нитка постачається провідними європейськими підприємствами Polytan, Polytex. Для виготовлення нитки та основи використовуються синтетичні матеріали та пігменти, що відповідають найвищим вимогам, є безпечними та дозволені для виготовлення іграшок.

Прошита основа покривається латексом та просушується спочатку в інфрачервоній камері, а потім у печі. У такий спосіб випаровується зайва волога і відбувається швидке зв’язування латексу. Після висихання основи з латексом її перфорують для надання основі дренажних властивостей та охолоджують для стабілізації отриманих характеристик. Обов’язковим є порівняння готового покриття із еталоном.

Також передбачено, що на новому заводі виготовлятимуть гранулят для засипки штучних газонів, бігових доріжок, гумових матів. З цією метою буде змонтовано лінію каскадного типу з переробки використаних автомобільних та сільськогосподарських шин, з яких методом подрібнення у робитимуть гумову крихту.

Нагадаємо, що участь в урочистому відкритті комплексу 30 вересня взяли президент Федерації футболу України Андрій Павелко, Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко та голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган. Це значима подія для нашої країни, адже Федерація футболу України перша серед національних футбольних асоціацій світу відкрила власне підприємство з виготовлення штучного покриття для мультиспортивних майданчиків та професійних футбольних полів. Втілення в життя цього масштабного проекту відбувалося за підтримки ФІФА та УЄФА.

* Фото з сайту ФФУ, автор Павло Кубанов