На Русанівці запустили третю чергу світло-музичних фонтанів – тепер їх 12

/, Послуги Енергоінвест/На Русанівці запустили третю чергу світло-музичних фонтанів – тепер їх 12

Реконструкція фонтанів у акваторії Русанівського каналу завершилася – усі три черги водограїв запрацювали. Відтепер над водою здіймаються 12 водяних лілій, створюючи неповторне світло-музичне шоу. 07 липня 2017 року відбулося урочисте відкриття фонтанного комплексу.

Під час офіційного запуску усього комплексу заступник голови КМДА Петро Пантелеєв нагадав: «Першу чергу Русанівських фонтанів мер Києва Віталій Кличко відкрив ще в травні минулого року, пообіцявши повне відновлення роботи комплексу. Тому ще минулого року був розроблений проект усіх черг будівництва. Фонтани працюють синхронно, вони мають вечірнє підсвічування та музичний супровід».

Зазначимо, що майже всі складові фонтанів, крім насосів та частотних перетворювачів, створені на власному виробничому майданчику компанії «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ». Один фонтан важить більше 2 тон. У кожному з них працюють 5 насосів (центральний та 4 зовнішні), 5 перетворювачів частоти, 20 світильників та 16 периферійних форсунок. Максимальна висота струменів сягає 35 метрів.

Русанівські фонтани можна назвати «розумними»,  адже вони оснащені сучасною системою автоматизації, керуються з єдиного центру. Робота форсунок, світлодіодних світильників та відтворення музики є синхронізованими.

Працюючи над третьою чергою фонтанів, фахівці «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ» дещо доопрацювали перші дві черги, які були запущені минулого року. Так, усі 12 фонтанів оснащені контролерами наступного покоління. Саме такі контролери «ЕНЕРГО-ІВНЕСТ» встановила на фонтанах на Майдані Незалежності.

Як зазначає генеральний директор ТОВ «ЕНЕРГО-ІВНЕСТ» Сергій Фіщук, фахівці компанії розробили контролер, який дозволяє зробити репертуар на всіх реконструйованих ними фонтанах взаємозамінним. Тобто зробивши одну прошивку, репертуар одразу можна запустити на всіх об’єктах.

«Розроблений нами контролер забезпечує повну синхронізацію, сам відтворює звук і всі команди. До цього ми мали 2 окремі пристрої, і було досить складно змусити працювати весь комплекс синхронно. Ми завжди ставимо перед собою нові виклики, працюємо над вдосконаленням своїх об’єктів, тому за власний кошт удосконалили систему автоматизації на перших двох чергах – фонтани будуть динамічніше «підтанцьовувати», – розповідає Сергій Фіщук.

У спекотні дні, в години, коли фонтани не працюють, існує імовірність їх нагрівання до +50…+55°С, а це може призвести до незапуску. Цей момент розробники також передбачили. Тож у спеку можна спостерігати, як фонтани «приймають душ». Була розроблена спеціальна програма, яка при підвищенні температури до +40°С вмикає центральний струмінь на невелику висоту, щоб вода падала на фонтан і підтримувалася оптимальна температура всередині корпусу для роботи автоматики.

Та найцікавіше відбувається ввечері, коли фонтани розквітають різними кольорами, а у вихідні та святкові дні ще й під музику.