Роботи з реконструкції фонтанів на Майдані Незалежності виконані на 80%

//Роботи з реконструкції фонтанів на Майдані Незалежності виконані на 80%

4 квітня відбувся тестовий запуск одного з «Малих» фонтанів на Майдані Незалежності.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва – це знакова подія: «Сьогодні майже унікальна подія – ми здійснюємо тестовий запуск фонтану, що не працював три роки, оскільки був пошкоджений у період Революції Гідності. Фактично, ми його зробили заново: замінене насосне обладнання, прокладені нові мережі, замінені гранітні елементи, огороджуючі конструкції, встановлено автоматику».

Компанія «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ» розпочала реконструкцію «Великого» та шести «Малих» фонтанів, що знаходяться по парній стороні вул. Хрещатик,  наприкінці січня 2017 року. Повноцінний запуск усього комплексу – «Великого» та 6-ти «Малих» фонтанів –заплановано на 1 травня.

Генеральний директор ТОВ «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ» Сергій Фіщук зазначає, що станом на початок квітня виконано 80% усіх запланованих робіт. На «Малих» фонтанах вже ведуться пусконалагоджувальні роботи, а на «Великому» – монтуються трубопроводи та насосне обладнання.

«Цей комплекс складається зі 100 насосів загальною потужністю приблизно 600 кВт, що прирівнюється до потужності 10 автомобілів середнього класу. Також буде встановлено 700 світильників на світлодіодах загальною потужністю 17кВт – це еквівалент 150 звичайних ламп розжарювання», – пояснює Сергій Фіщук.

Всі системи працюватимуть в автоматизованому режимі і керуватимуться з єдиного центру. Фонтани обладнані датчиками рівня води в кожній чаші фонтану  і датчиками напряму та швидкості вітру, які у разі потреби обмежуватимуть висоту струменів води. У центрі «Малих» фонтанів вода битиме на висоту до 15 метрів. У кожному з 9-ти секторів «Великого» фонтану буде форсунка, струмінь води з якої буде вищим, ніж прилеглі будівлі. Вони вмикатимуться епізодично на декілька секунд, щоб підкреслити яскраві музичні акценти.

«Звуковий супровід буде біля самих фонтанів і на оглядовому майданчику біля 2-ї лінії «Глобуса». Будуть прописуватися сценарії. Поки що ми підібрали 20 треків української та зарубіжної музики, яка відповідає технологічним можливостям фонтану», – розповів Сергій Фіщук.

Як зазначають співробітники «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ», попереду найцікавіші і дуже відповідальні роботи – пусконалагоджувальні роботи, щоб вода, музика і світло – «звучали» в унісон.