Фахівці «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ» рятують озеро Тельбін – проводять аерацію водойми

/, Послуги Енергоінвест/Фахівці «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ» рятують озеро Тельбін – проводять аерацію водойми

Фахівці «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ» мають багаторічний успішний досвід у впровадженні технологій з екологічної безпеки.

Так, минулого року ТОВ «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ» заключило договір із комунальним підприємством по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва «ПЛЕСО» на виконання робіт з реконструкції зони організованого відпочинку озера Тельбін, зокрема, на аерацію водного середовища.

Територія озера Тельбін у мікрорайоні Березняки – це місце відпочинку для місцевих мешканців. Розбудова мікрорайону збільшила антропогенне навантаження на озеро. Його екологічний стан поступово погіршувався. Саме тому, два роки поспіль купальний сезон на Тельбіні завершувався вже в червні – через невідповідність санітарним вимогам.

Вирішенням проблеми, коли брак кисню у воді призводить до мору риби, а вода стає непридатною для купання, стала примусова аерація. Саме цей технологічний спосіб буквально відкриває у водойми друге дихання і допомагає їй відновлюватися. Аерація забезпечує необхідний кисневий режим на всій глибині водойми, тобто до 11 метрів та знижує у цьому шарі води вміст розчиненого сірководню. Вона прискорює окислення органічних речовин, знижує кількість токсинів та водоростей, мінімізує ефект «цвітіння» води. Взимку, завдяки аерації, відсутні випадки задухи риби.

Додатковий функціонал цієї системи дозволяє в певних межах виконати регулювання температури у поверхневому шарі озера. Аератори створюють потік, який піднімає воду з глибини і руйнує температурну стратифікацію. Цей процес охолоджує водойму на 3-5 градусів і зменшує розвиток патогенної мікрофлори влітку.

Встановлення аераторів – кропітка і трудомістка робота. У шумоізольованому контейнері встановлюються станції подачі повітря, від яких прокладаються трубопроводи до 7 залізобетонних розподільчих колодязів  під землею на глибині 1,5 м, а від колодязів до аераторів –  у береговій зоні  на глибині не менше 1,2 м. В озері  труба виходить на глибині не менше 2,5 м  і далі  прокладається  по дну.
 

Кожна аераційна система монтується із 12 дискових аераторів на повітряний колектор та обладнується відповідними модулями живлення, керування, мікропроцесорного управління, переміщення аератору з відображенням положення. Аераційні установки оснащені засобами моніторингу водного середовища та системами диспетчеризації, які передають дані щодо вмісту кисню у воді, Рн, мутності, температури як на поверхні, так і на глибині поточної роботи і технологічними датчиками температури, вологості та затопленні у відсіках. Глибина занурення аератора змінюється автоматично з диспетчерської системи, що дозволяє проводити аерацію по всій глибині озера.

 

Перші два аератори спеціалісти «ЕНЕРГО-ІНВЕСТ» встановили ще наприкінці осені 2016 року. В березні цього року розпочали установку ще шести. Загалом на Тельбіні працюватимуть дев’ять локальних аераційних систем (з врахуванням фонтану), які будуть розміщені через кожні 100 м в акваторії озера. Зараз розпочинаються роботи із облаштування фонтану, який укомплектують світлодіодними світильниками та системою відтворення звука.

Аерація Тельбіна поступово і контрольовано зробить озеро місцем, де можна комфортно та безпечно відпочити з дітьми біля чистої води та просто насолодитися природою.