Фонтан біля Національної опери в м. Києві

//Фонтан біля Національної опери в м. Києві

До дня 25-ї річниці Незалежності України в Києві біля Оперного театру відкрито новий світлодіодний фонтан. Роботи з реставрації водного об’єкта виконала компанія “ЕНЕРГО-ІНВЕСТ”.

фонтан возле оперного1

Кругла форма чаші-басейну залишилася без змін, проте була зроблена гідроізоляція, а саму форму обклали гранітом. Відтепер фонтан не просто перекачує воду, а робить це під супровід світло-музичного шоу: вдень він працює в звичайному режимі до 22-00, а барвисте і казкове шоу починається з настанням темного часу доби і триває до 23-00. 1132039

Максимальна висота центрального струменя досягає 15 метрів, а допоміжних – 6-8 метрів. Роботу системи забезпечують 64 форсунки і 4 насоси, які перекачують 10 цистерн води, при працюючому фонтані в повітрі знаходиться близько тонни води. Відзначимо, що система управляється автоматикою, що дозволяє при сильному вітрі регулювати висоту струменів, щоб вода не виливалася за чашу.

Підсвічування фонтану – світлодіодне, передає 32 мільйони відтінків, що виставляються в залежності від звукових частот. Супроводжує світлове шоу класична музика. Один з творів – Гімн України, під час його виконання фонтан забарвлюється в жовто-блакитні тони українського прапора.