Теплопостачання та опалення

//Теплопостачання та опалення

Теплопостачання – система, що забезпечує теплом будівлі та споруди і створює комфортні умови перебування в них. Ефективність та працездатність систем теплопостачання в першу чергу залежить від якості проектної документації, відповідно розробка проекту – від архітектури будівель, призначення (житлові або нежитлові) та кліматичних особливостей. Кожен етап проектування промислових або побутових, централізованих або автономних систем теплопостачання вимагає кваліфікованого підходу.

Проектний офіс компанії ЕНЕРГО-ІНВЕСТ має необхідні знання та досвід проектування систем теплопостачання та пропонує комплекс проектних та монтажних робіт, а саме:

 • теплові пункти
 • котельні
 • вузли обліку теплової енергії
 • теплові мережі

Вузли обліку теплової енергії

Вузол обліку тепла – комплекс вимірювальної техніки, що застосовується для обліку теплової енергії, а також  для фіксації порушень у роботі обладнання.

Розробка проекту  вузла обліку тепла виконується на основі нормативних документів, технічних умов теплопостачальної організації та особистих побажань Замовника. Часто вже готовий, погоджений у відповідних інстанціях проект, не можливо змонтувати на місці. Це трапляється, коли розробка проектної документації ведеться дистанційно, тобто без виїзду спеціаліста на об’єкт для детального обстеження. Проектний офіс ЕНЕРГО-ІНВЕСТ має лише кваліфікований персонал з відповідною освітою та досвідом, що надає впевненості Замовнику та дозволяє економити енергоресурси.

Ми виконуємо всі етапи проектування:

 • обстеження об’єкту Замовника
 • розробка кошторисної документації
 • підписання договору
 • отримання вихідних даних
 • вибір оптимального обладнання
 • розробка проекту
 • погодження проекту теплопостачальною організацією

Іноді через заміну приладів обліку або реконструкцію ІТП виникає потреба у внесенні змін до проекту. Компанія ЕНЕРГО-ІНВЕСТ може розробити зміни до проекту з подальшим погодженням, провести монтажні роботи, повірку та навчання роботі з приладами.

Котельні

Котельня  – це система приладів та пристроїв, що забезпечують нагрівання води або отримання пари. Перш ніж розпочати будівництво котельні, необхідно точно прорахувати необхідну для роботи потужність, розробити проект. Нині існує значна кількість типових проектів котелень, але часто у Замовника виникає необхідність індивідуального проектування котельні. Правильний вибір котельного обладнання – гарантія дотримання теплового графіку та оптимальної витрати палива. У разі виникнення помилок на стадії проектування надалі можуть виникати труднощі як з монтажними роботами, так і з експлуатацією. Компанія ЕНЕРГО-ІНВЕСТ розглядає кожен окремий випадок та виконує проектування та монтаж (посилання) котелень на всіх видах палива.  Запорука якісного проекту – грамотність та досвід спеціалістів. Проект необхідно погодити з низкою держаних структур: Держгірпромнагляд, Держбудекспертиза, Екологічна експертиза.

Спеціалісти ЕНЕРГО-ІНВЕСТ мають відповідну кваліфікацію та досвід проектування. В нашій компанії Ви можете замовити проект котельні будь-якого типу: газові, парові, на твердому та рідкому паливі, електричні, автономні, блочно-модульні.

Ми виконуємо всі етапи проектування:

 • попередні розрахунки:

розрахунок необхідної кількості тепла для будівлі та оптимальної кількості палива

збір дозвільної документації

 • проектні роботи:

пояснювальна записка

архітектурно-будівельна частина

конструкції металеві

тепломеханічні рішення

опалення та вентиляція

водопровід та каналізація

КВП та автоматика

електропостачання, освітлення, блискавкозахист

системи зв’язку, протипожежна і охоронна сигналізація

диспетчеризація

газопостачання внутрішнє

паливопостачання внутрішнє

 • погодження проекту

 Після завершення етапів проектування котельні та погодження проекту компанія ЕНЕРГО-ІНВЕСТ пропонує виконання будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт.

Теплові пункти

Теплові пункти здійснюють регулювання та облік споживання тепла, розподіл теплоносія і захист теплової мережі від гідравлічних перепадів. Теплові пункти поділяються на індивідуальні (ІТП), центральні (ЦТП) та модульні (МТП) (посилання) Відмінностей в технологічній частині  ІТП та ЦТП немає. Ми пропонуємо Вам ознайомитись з короткою інформацією про теплові пункти та комплексом робіт, що виконує компанія ЕНЕРГО-ІНВЕСТ.

ІТП – тепловий пункт, що забезпечує потреби споживача однієї будівлі. Зазвичай розташований в підвальному приміщенні.

ЦТП –  тепловий пункт, що обслуговує декілька будівель, забезпечуючи їх теплом в холодну пору, та гарячою водою протягом року. Зазвичай розташований в окремому приміщенні.

Для встановлення ЦТП  та ІТП необхідне виконання проектних робіт, монтажних, підключення до мережі та пусконаладка.

МТП – тепловий пункт обладнаний системами автоматичного регулювання, що дозволяють контролювати систему теплопостачання віддалено.

Наша компанія виконує проектування теплових пунктів будь-якої складності з різними схемами приєднання систем теплоспоживання.

Ми пропонуємо:

 • формування та погодження технічного завдання відповідно до технічних умов та вимог контролюючих органів
 • трьохвимірну модель майбутнього теплопункту
 • проектну документацію (розділи ТМ, ЕП, АТМ, ВОТ)
 • підбір обладнання
 • оформлення проектно-кошторисної документації
 • погодження проекту в усіх необхідних державних установах
 • монтаж, реконструкцію, технічне обслуговування